Your search results

Nejlepší tipy, jak prát ručníky a osušky

Napsáno Dana Beková v 2. 1. 2023
0

Chtěli byste mít krásně čisté, hebké, a hlavně měkké ručníky a osušky? Správně hádáte, že pes je zakopaný ve způsobu praní. Na druhou stranu bystě neměli ani podcenit nákup a výběr, protože materiálu je spousta ale s kvalitou už je to horší. Podstatná je i gramáž, která by neměla přesáhovat 450 g/m2. Zapomenout ale nesmíte ani na velikost ručníku či osušky.

ručníky a osušky nikdy nežehlete
Nikdy je nežehlete.

Jak často perete ručníky a osušky?

Již jsme zmínili, nejpodstatnější je materiál. Nejprodávanějším bývá froté ručník. Jedná se o nejúžasnější příklad mezi kvalitou a hodnotou. Vyroben je ze 100% bavlny a prát ho lze na 60 °C. Všechno má svá negativa, a tak u froté počítejte s horší savostí, zato rychleji schne. Existují však ručníky a osušky s příměsí bambusu, což z nich dělá antibakteriální materiál. Pamatujte, proto že je důležitá gramáž. A jak ho často měnit? Správně byste měli ručník použít až 4x, pak už jsou na něm bakterie a plíseň. Ukazatelem může být i zápach, takže pokud ucítíte zatuchlinu, rozhodně ho vyperte.

Ručníky a osušky používejte, i když budou vlhké. 

Jak prát ručníky a osušky, aby byly měkké?

Potřebujete hlavně automatickou pračku, prací prášek a aviváž. Použít můžete i gel, pokud ho máte rádi. Nicméně můžete vyzkoušet i obyčejný kuchyňský ocet.  Pokuste se ručníky a osušky do pračky vkládat odděleně od ostatního prádla. Rozhodně je neperte s jiným druhem textilu, mohli byste narušit vlákna a ztratila by se tolik lákající hebkost a nadýchanost. Také myslete na správné množství pracího prostředku. I u praní platí, nic nepřehánět.

vyzkoušejte bílé ručníky a osušky
Jak na bílou osušku?

Bílé ručníky a osušky

Při jejich nákupu si rozmyslete, kolik vás doma je a jaký životní styl vyznačujete. Nejlepší je prát samostatně. Určitě nepočítejte, že budou měkké jako v hotelu, tam na to mají spoustu lidí, co mají na starost perfektní kvalitu vypraného textilu. Aby zůstaly ručníky a osušky bílé, zkuste občas použít bělidlo, nedávejte ho ale často. Zkracuje jejich životnost.

Rychleschnoucí ručník

Můžete ho prát klasicky. Jeho největší výhodou je, že až 6x rychleji schne oproti běžným materiálům. Nejlépe je dejte osušit na věšák či do koupelny na koupelnovou tyč.

Ručníky z mikrovlákna

Je to velmi choulostivý materiál, takže ho musíte prát odděleně na nízkou teplotu. Stačí 30 °C s minimem gelu. Navíc byste ho nesušte v sušičce, protože jde o polyester. To by vláknům mohlo ublížit.

perte je odděleně
Nezapomeňte je prát odděleně.

Nejlepší péče o ručníky a osušky

Jestliže se budete o své ručníky a osušky dobře starat, budou jemné jako ve chvíli, kdy jste je přinesli z obchodu. Před prvním použitím je ale určitě vyperte, bývají totiž ošetřeny, aby na pultech zářily. Také je vyměňte, pokud zapáchají a pokud se s nimi už neutřete.

Nezapomeňte na správné sušení. Tím, že dokážou pojmout hodně vody, může dojít k jejich zápachu. Nejideálnější je pro tento účel sušička, která ručníky a osušky příjemně načechrá. Jestliže ji nemáte, nevadí. Dejte je i na čerstvý vzduch. Nikdy je nežehlete, omezila by se jejich savost.

přírodní materiál
Volte dobrý materiál.

Na závěr pár tipů…

  • Perte vždy barevné a bílé ručníky odděleně. Potřebují odlišnou teplotu při praní.
  • Čas od času použijte domácí ocet, zbavíte je zápachu.
  • Vyhoďte je, pokud ztratí svoje vlastnosti a také maximálně po dvou letech užívání.

Prozkoumávejte, vybírejte a určitě si zvolíte pro vás nejlepší ručník či osušku, které můžete vyzkoušet třeba u bazénu.

Zanechat komentář

Email nebude publikován.

Compare Listings